W dobie Internetu dostęp do poczty elektronicznej jest powszechny. Chęć komunikowania się i przesyłania wiadomości wymaga od użytkowników sieci posiadania konta e-mail, a jednym z najpopularniejszych serwisów służących tym właśnie celom jest Gmail, powiązany z Google.

Początki nie są trudne

Posiadanie konta Gmail jest bezpłatne, a stanie się posiadaczem adresu z domeną @gmail.com zajmuje kilka chwil. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać „Gmail”, po czym wybrać link, który przekieruje na stronę do logowania lub tworzenia konta. Następnie należy odnaleźć guzik „Utwórz konto”, a potem dopełnić dzieła. Wymagane jest podanie imienia, nazwiska oraz – co warte przemyślenia – loginu, zwanego nazwą użytkownika. Login musi być unikalny. Jeśli podana nazwa jest zajęta przez innego użytkownika, wyświetli się stosowny komunikat i informacja o konieczności wyboru innego loginu. Gdy poczta ma służyć głównie oficjalnemu komunikowaniu się, najlepiej by nazwa użytkownika zawierała imię i nazwisko, gdyż stwarza to wrażenie profesjonalizmu. Konieczne jest ustawienie hasła. Składać się ono musi przynajmniej z ośmiu znaków, w tym liter, cyfr i symboli. W kolejnym kroku opcjonalnie podać można numer telefonu i alternatywny adres e-mail, a także koniecznie płeć oraz datę urodzenia. Ostatnim punktem niezbędnym do wypełnienia jest przeczytanie warunków korzystania z serwisu i zaakceptowanie ich. Wyrazić trzeba też zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Więcej niż tylko wiadomości

Konto w serwisie Gmail zostało założone. Można wybrać wygląd poczty, zapoznać się z powitalną wiadomością i zacząć korzystać z możliwości portalu. Oprócz wysyłania, odbierania, przekazywania wiadomości z pocztą Gmail powiązane są inne opcje jak chociażby książka kontaktowa, kalendarz czy wirtualny dysk do przechowywania plików.

Poczta Gmail oferuje zatem znacznie więcej niż tylko dzielenie się wirtualnymi wiadomościami, a po wylogowaniu się z konta można logować się dowolną liczbę razy, cały czas korzystając z ustalonej na samym początku nazwy użytkownika i hasła.

gmail, gmail poczta, gmail com, poczta gmail, gmail logowanie, www gmail com, gmail pl, gmail poczta logowanie, gmail zaloguj, poczta gmail logowanie, gmail poczta zaloguj, gmail poczta zaloguj się, google gmail, gmail google, gmail com poczta, www gmail, poczta gmail com, poczta gmail zaloguj, logowanie gmail, gmail login, gmail com pl, gmail nowe konto, konto gmail, gmail logowanie do poczty, www gmail pl,

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj