Zaprojektowanie profesjonalnej strony lub sklepu internetowego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać bezpieczny serwer. Niestety coraz częściej dochodzi do włamań i ataków hakerskich na serwery, dlatego też tym bardziej kwestie związane z bezpieczeństwem IT zawsze powinny być na pierwszym miejscu. W zabezpieczeniu swojego e-biznesu pomóc może hosting z certyfikatem SSL.

Czym tak naprawdę jest SSL?

Przy różnorodnych usługach serwerowych bardzo często można znaleźć informacje o SSL. Najprościej rzecz mówiąc jest to jedna z najpopularniejszych technologii komunikacji w Internecie, która wykorzystywana jest do szyfrowania, czy też do autoryzacji przesyłanych danych. Szyfrowanie odbywa się oczywiście pomiędzy komputerem lokalnym, a serwerem (hostingiem). SSL od wielu lat wykorzystywany jest do szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy przeglądarką internetową i serwerem. Jeżeli dana strona internetowa korzysta z SSL, to w przeglądarce przy adresie strony można zauważyć charakterystyczną kłódkę. Szyfrowanie SSL bardzo często wykorzystywane jest również podczas zakupów online, a dokładniej mówiąc przy korzystaniu z karty kredytowej.

Dlaczego warto postawić na hosting SSL?

Profesjonalny hosting z SSL jest gwarancją bezpiecznego przesyłania danych podczas transmisji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że zaszyfrowanych danych osoby postronne nie mogą podsłuchać. Certyfikat SSL wykorzystywany jest także do uwierzytelniania. Jest to doskonałe narzędzie dzięki któremu możliwe jest weryfikowanie czy przesyłane dane w rzeczywistości pochodzą z prawidłowego serwera. Jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych przez hakerów jest właśnie podszywanie się pod serwisy internetowe. Hosting z certyfikatem SSL zapewnia także integralność danych. W dużej mierze to właśnie dzięki szyfrowaniu mamy pewność, że dane nie zostaną zmienione i utracone podczas połączenia.

Do czego można wykorzystać certyfikat SSL?

Hosting SSL umożliwia korzystanie z HTTPS i wspomnianej powyżej kłódki, która informuje użytkowników, że dana strona jest bezpieczna. Warto wspomnieć również o tym, że wyszukiwarka Google promuje zabezpieczone strony, dlatego też hosting z SSL ceniony jest przez pozycjonerów. Certyfikat SSL coraz częściej wymagany jest również przez najpopularniejsze przeglądarki internetowe. Dzięki certyfikatowi SSL można bezpiecznie przesyłać dane za pomocą FTPS. Hosting z certyfikatem SSL zapewnia wszystkim użytkownikom prywatność i poczucie komfortu podczas surfowania. Dzięki zaszyfrowaniu swojej strony lub sklepu internetowego można także poprawić wizerunek firmy.

Hosting z certyfikatem SSL – prosta instalacja

Dużym atutem hostingów z SSL jest to, że instalacja certyfikatu jest intuicyjna i bardzo szybka. W większości sytuacjach certyfikat SSL jest przypisywany do domeny automatycznie bez potrzeby ingerencji użytkowników. Do każdej domeny można przypisać nie tylko darmowe certyfikaty SSL Let’s Encrypt, ale również zewnętrzne certyfikaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj