Każda instalacja elektryczna wymaga przeprowadzenia fachowych pomiarów elektrycznych, które wpływają na bezpieczeństwo. Informacje dotyczące tych kwestii znajdziemy przykładowo w Prawie budowlanym, które jasno określa terminy badań eksploatacyjnych. Takie zadanie powierzyć należy elektrykowi z uprawnieniami i doświadczeniem, dzięki czemu postawimy na rzetelną i fachową obsługę. Co zawiera protokół pomiarów elektrycznych? Jak wyglądają pomiary elektryczne? Czym się cechują?

Protokół pomiarów elektrycznych

Protokół pomiarów elektrycznych to dokument, który musi zawierać istotne dane o uzyskanych wynikach badania. Posiada także numery aktualnych świadectw kwalifikacyjnych oraz wskazanie, jakich sprzętów użyto do pomiaru. Niezbędne są dane budynku i zleceniodawcy, jak i wyniki pomiarów z krótką oceną elektryka. Na samym końcu fachowiec umieszcza podpis, który często też jest spotykany na początku dokumentu. Nie należy zapomnieć o numerze protokołu, jednakże w przypadku pojedynczego budynku nie jest to część identyfikująca (można zapisać nazwisko zlecającego i właściciela). Okazuje się, że jeśli gniazda nie są numerowane, stosuje się prosty rysunek pomieszczeń z numerami gniazd, jakie są zgodne z danymi zawartymi w protokole.

Elektryk z uprawnieniami

Elektryk zajmujący się pomiarami posiada odpowiednie świadectwa kwalifikacyjne, jakie są nazywane SEP-ami. Warto zauważyć, że wykonywanie pomiarów elektrycznych tego typu nie bazuje jedynie na sprawdzeniu różnicy potencjałów w danym gnieździe. W tej sytuacji profesjonalista korzysta z kilku mierników, które pozwolą poprawnie wykonać swoją pracę. Po przeprowadzonym przeglądzie instalacji elektrycznej zyskujemy informacje o tym, czy w przypadku uszkodzenia przewodu lub odbiornika będziemy mogli skorzystać z zabezpieczeń zainstalowanych w naszym domu oraz czy nie ma problemów z uziemieniem, jak i z wyłącznikami różnicowoprądowymi. Elektryk Wrocław działa sprawnie oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Postawmy na fachowca sprawdzonego i renomowaną firmę, która wykona precyzyjny pomiar elektryczny.

Pomiar elektryczny

Na samym początku elektryk sprawdza badaną instalację za pomocą oględzin. To bardzo ważna część pracy, której nie można pominąć bez względu na budynek i pracę danej instalacji. Dokładne oględziny pozwalają w znacznym stopniu określić, czy zachowana jest podstawowa funkcjonalność instalacji elektrycznej, jej bezpieczeństwo, czy można wykonać przegląd.

Pomiary elektryczne Wrocław

Najprościej rzecz ujmując, pomiary elektryczne są kontrolą instalacji elektrycznej, jaka przeprowadzana jest przez uprawnione osoby – Elektryk – za pomocą specjalnego sprzętu i w danym czasie. Mają one za zadanie zapewnić bezpieczeństwo ludzi i mienia. Negatywne skutki nieprzeprowadzenia pomiaru mogą być bardzo dotkliwe, dlatego nie możemy zapominać o tym aspekcie. Norma prawna wskazuje na obowiązek kontrolowania stanu instalacji i określa, w jakich odstępstwach czasowych je wykonać. W przypadku brakach w dokumentacji towarzystwa ubezpieczeniowe mogą nie wypłacić rekompensaty za doznane szkody. Poza tym szczególnie istotne jest nasze bezpieczeństwo.

Pomiary instalacji elektrycznych

Pomiary instalacji elektrycznej wykonuje się w celu zachowania bezpieczeństwa w budynku. Są wykonywane w biurach, mieszkaniach, domach i magazynach różnego rodzaju. Niezwykle ważne jest to, że sprawna instalacja ochroni nas przykładowo przed porażeniem prądem w razie awarii. Elektryk Wrocław https://elektryk24wroclaw.pl/ regularnie wykonuje takie pomiary w sposób fachowy i precyzyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj