Serwery to urządzenia, które najczęściej spotkać możemy w dużych firmach bądź instytucjach publicznych, które każdego dnia obsługują ogromne ilości danych. Gromadzenie informacji, bardzo często poufnych, wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. Producenci oferują nam różnego typu sprzęt, wyposażony w najnowsze technologie. Przykładem wydajnych serwerów mogą być urządzenia Dell T440 oraz Dell T640.

Serwer Dell T440 dla małych i średnich firm

Współczesne stanowisko pracy opiera się przede wszystkim na sprzęcie komputerowym. Wiele branż wykorzystuje rozwiązania technologiczne, bez których nie byłoby możliwe wykonywanie większości czynności. W dużym firmach występuje zazwyczaj ogromna ilość komputerów i innego typu urządzeń. Swobodny przepływ danych pomiędzy nimi nie mógłby się odbyć bez obecności serwerów. Znając potrzeby swoich klientów, marka Dell specjalizuje się w produkcji doskonałej jakości serwerów, które znacznie wpływają na zwiększenie wydajności pracowników.

Jedną z propozycji może być serwer Dell T440. Sprzęt o budowie typu tower przypomina nieco tradycyjny komputer PC. Umieszczony może być zarówno w szafie serwerowej, jak i również sprawdzi się w formie wolnostojącej. T440 wyposażony jest w pamięć RAM 512 GB oraz procesory Inter Xeon SP, które zwiększają wydajność obliczeniową. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zdalnego sterowania urządzeniem, dzięki obecności kontrolera iDRAC9. Dodatkowo w serwerze umieszczone mogą być dyski 3,5” oraz 2,5”, ponieważ posiada on kolejno 8 i 16 zatok. Sprzęt doskonale sprawdzi się w oddziałach większych przedsiębiorstw, średnich oraz małych firmach.

Dell T640 – serwer dopasowany do potrzeb

Kolejną propozycją jest serwer Dell T640. Urządzenie wyposażone w dwa procesory Intel Xeon Scalable Processors posiada aż 28 rdzeni na jednostkę obliczeniową. Cecha ta umożliwia zainstalowanie aż 3TB pamięci cache. Obecność ośmiu szybkich dysków PCIe NVMe to dodatkowy atut urządzenia, a 18 zatok na dyski o rozmiarze 3,5” oraz 32 zatoki na dyski o wielkości 2,5” pozwalają na gromadzenie ogromnych ilości danych. Kontroler RAID H740P o nieulotnej pamięci 8 GB umożliwia zdalne zarządzanie nośnikiem. Również w tym przypadku serwer umieszczony może być w dowolnym miejscu, w zależności od tego, czy firma dysponuje specjalistyczną serwerownią.

Oczywiście producent Dell oferuje nam znacznie więcej nowoczesnych serwerów – np. model Dell R740xd. Bez problemu zatem każdy podmiot znajdzie urządzenie maksymalnie dopasowane do swoich potrzeb i preferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj