Lokalizator GSM to urządzenie wyposażone w kartę SIM, które wykorzystuje Global Positioning System zwany popularnie GPS. Dane z lokalizatora przekazywane są na specjalną platformę o wiele bardziej zaawansowaną niż typowa mapa znana wszystkim z nawigacji samochodowej.

Przy pomocy tego typu zestawu można prześledzić całą trasę monitorowanego obiektu z miejscem i czasem postojów, a także zbadać jego prędkość zarówno w czasie rzeczywistym jak i sporządzić wykresy – na przykład przeciętnej prędkości pokonania trasy. Lokalizator GPS zasilany akumulatorem instaluje się w samochodzie. Może również służyć do kontrolowania osób, a nawet zwierząt. Niewielkie rozmiary, długi czas pracy i duża dokładność sprawiają, że jest to najlepszy sposób na monitorowanie. Samochody służbowe i ich ładunki to najpopularniejsze zastosowanie lokalizatorów GPS. W prywatnych pojazdach pomagają zlokalizować skradziony pojazd. Usprawniają opiekę nad osobami starszymi i dziećmi. Dzięki temu, że obsługa lokalizatorów GPS jest prosta może z nich korzystać każdy.

Gdzie można dostać lokalizatory GPS?

Aby obsługa lokalizatorów GPS była skuteczna najważniejsza jest jakość urządzenia. Miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w tego typu urządzenia to sklep-seko.pl. Firma wyspecjalizowana w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa i monitoringu działa na rynku od 1999 roku. Oprócz typowego sklepu internetowego na stronie sklep-seko.pl można zapoznać się z artykułami na blogu przedstawiającymi nowinki techniczne i praktyczne uwagi dotyczące zastosowania tego typu urządzeń zarówno do celów firmowych jak i prywatnych. Obsługa lokalizatorów GPS nie jest skomplikowana, jeżeli jednak potrzebna jest fachowa porada, zawsze można liczyć na ekspertów ze sklep-seko.pl, którzy podpowiedzą najwłaściwsze rozwiązanie.

Dla kogo przeznaczone są lokalizatory GPS?

Są to urządzenia powszechnie dostępne. Obsługa lokalizatorów GPS nie powinna sprawiać żadnych trudności – da sobie radę z nią każdy, kto potrafi używać podstawowych funkcji zwykłego smartfona. Tego typu urządzenie lokalizuje monitorowany obiekt lub osobę z dokładnością do 5 metrów. Monitoring może trwać non-stop, uruchamiać się tylko w czasie przemieszczania się obiektu, lub działać w określonych odstępach czasowych – na przykład co kilka minut. Coraz popularniejsze się lokalizatory GPS przeznaczone do monitoringu osób – można dyskretnie zainstalować je na przykład w plecaku, kurtce czy rowerze. Ich stosowanie ułatwia opiekę nad seniorami i młodzieżą bez widocznej ingerencji w ich prywatność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj