CEIDG to centralna ewidencja i informacja o działalności gospodarczej dostępna w formie strony internetowej. Jest to niezwykle użyteczne narzędzie służące nie tylko osobom prowadzącym firmy.

Co warto wiedzieć o CEIDG?

CEIDG to wielofunkcyjna strona internetowa, z której korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Znajdziemy tam formularze i instrukcje, bazę przedsiębiorców, obowiązujące przepisy oraz dział z poradami. Za pośrednictwem tej strony i z pomocą profilu zaufanego można bez wychodzenia z domu załatwić wiele spraw urzędowych, jak chociażby zawiesić działalność gospodarczą. Można tutaj znaleźć informacje na temat małego ZUS-u oraz wyszukać kody PKD. Użytkownicy najczęściej jednak korzystają z bazy przedsiębiorców.

Jak poruszać się po bazie przedsiębiorców?

Aby móc przeglądać bazę przedsiębiorców trzeba wypełnić formularz z kryteriami i wpisać kod zabezpieczający. Warto od razu wspomnieć, że tę bazę może przeglądać każdy, nie trzeba się nigdzie logować. Jest to wykorzystywane w różny sposób. Na przykład sprzedawca w hurtowni po uzyskaniu nip-u od nowego klienta bardzo szybko ściągnie sobie jego dane firmowe i może użyć je do faktury. Przeglądanie bazy nie jest trudne. W zależności od potrzeb do formularza wyszukiwania możemy wpisać miasto, ulicę, kod PKD i już za chwilę uzyskujemy listę przedsiębiorców według podanych kryteriów. Dzięki temu przyszły przedsiębiorca może sprawdzić przykładowo jak duża konkurencja panuje w danej lokalizacji.

formularz ceidg 1, wyszukiwanie ceidg, ceidg wyszukiwanie wpisów, ceidg wikipedia, ceidg kontakt, druk ceidg 1, ceidg co to jest, ceidg rd, wyszukiwarka wpisów ceidg, ceidg wpis, wydruk ceidg, formularz ceidg, ceidg baza, ceidg nip, baza firm ceidg, wniosek o wpis do ceidg, wypis z ceidg, ceidg wpisy, ceidg rb, wpisy ceidg, wniosek ceidg pdf, www ceidg pl, ceidg łódź, ceidg wyszukaj, ceidg formularz,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj