Ferie trwają i wiele osób decyduje się na wyjazd by skorzystać z pięknej pogody w górach. O czym warto pamiętać przed trasą?

Ferie zimowe to czas wypoczynku i oderwania od codziennych problemów. Większość rodzin właśnie wtedy planuje wyjazd, gdyż dzieci mają wolne od szkoły. O czym należy pamiętać, by później nie mieć kłopotów w trasie i na miejscu?

Przede wszystkim szukając lokum zwróćmy uwagę na opinie. Zdarza się, że czasem złą opinię wystawi jakaś wyjątkowo wymagająca osoba, ale po przeczytaniu kilkunastu opinii mamy jednak już jakieś pojęcie o tym jak wygląda wybrana przez nas kwatera czy pensjonat. Nie liczmy na cuda. Jeśli 15 z 17 opinii wskazuje słaby poziom obsługi, czystości czy jakości jedzenia, nie liczmy na to, że w naszym przypadku będzie to wyglądało inaczej. Lepiej nawet ciut dopłacić niż potem żałować i na szybko, na miejscu szukać czegoś innego. W ten sposób stracimy nie tylko pieniądze, ale i cenny czas odpoczynku.

Kolejna kwestia to dojazd. Jeśli planujemy dojazd samochodem warto sprawdzić go przed wyjazdem np. w stacji diagnostycznej takiej jak www.skpautometr.waw.pl. To co warto szczególnie zweryfikować to opony, hamulce, płyny do spryskiwaczy, ale ogólny przegląd na pewno nie zaszkodzi. Zimą jest to szczególnie istotna sprawa z uwagi na wrunki jakie panują na drogach, zwłaszcza tych w górach.

Warto sprawdzić zawczasu infrastrukturę gastronomiczną i zakupową na miejscu. Każdy z nas rezerwując pokój na pewno dopytuje czy ma on aneks kuchenny. Co nam jednak po aneksie, jeśli w pobliżu nie ma sklepów? Z kolei jeśli nie ma aneksu, warto zadbać o to, by w pobliżu mieć jakikolwiek wybór restauracji czy barów.

Odpowiedni ubiór też jest istotny. Jadąc np. w góry zimą musimy mieć na uwadze, że temperatura oraz ilość śniegu może się zdecydowanie różnić od ilości śniegu i wysokości temperatury w naszym miejscu zamieszkania. Warto zwrócić na to uwagę, by potem nie biegać po śniegu w cienkich butach ze skóry, które są zimne i namiękają.

To co jednak przede wszystkim należy ze sobą zabrać to dobry humor i uśmiech. Ferie pozwalają naładować baterie w tym jakże ponurym i zimnym okresie. Skorzystajmy więc z okazji i wypocznijmy spokojni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj