Zbliża się wiosna i z pewnością każdy zastanawia się nad planami na ten okres. Gdzie najlepiej pojechać?

Każdy zadaje sobie pytanie, gdzie i za ile wyjechać w majówkę, albo na weekend w kwietniu. W ostatnim czasie kryzysu gospodarczego, szczególnie pytanie „za ile” budzi nasze szczególne zainteresowanie. Czym się kierować by nie przepłacić i dobrze wypocząć, a jednocześnie nie nudzić się?

Najważniejsza kwestia to miejsce. Na wiosnę możemy oczywiście wybrać klimaty morskie czy mazurskie, ale to właśnie góry są wówczas bardzo ciekawe. Nad morzem największą atrakcją pozostaje jednak plaża, a jak wiadomo w kwietniu czy nawet maju plażowanie raczej nie wchodzi w grę. Nad jeziorem tak samo, chociaż w obydwu przypadkach pozostają nam spacery, kajaki, czy pływanie na łódce czy motorówce. W górach na wiosnę śnieg ustępuje zieleni, świeży zapach ziół unosi się na polanach, a jednocześnie upał jeszcze nie daje się we znaki jak latem, więc łatwiej poruszać się po szlakach górskich. Możliwość skorzystania ze szlaków na wiosnę gdy przyroda budzi się do życia jest niepowtarzalnym doznaniem.

Gdy już wybierzemy góry na wyjazd wiosenny, warto rozważyć czy chcemy spędzić czas w większym kurorcie, który będzie bardziej zatłoczony czy raczej w bardziej ustronnym miejscu. Dla osób które cenią nie tylko góry, ale i infrastrukturę gastronomiczną i rozrywkową polecamy Zakopane. Na pewno ma ono bardzo dużo do zaoferowania, o ile nie najwięcej w górach Polski.

Kolejna kwestia to miejsce, które wybierzemy na nocleg. Jeśli nie przepadamy za tłumem, lepiej darować sobie drogie, duże hotele i ośrodki i zdecydować się na mniejsze pensjonaty i domy noclegowe, lub też wynajem apartamentu. W kwestii wyboru apartamentów polecamy np. https://www.apart-center.pl/ To strona, gdzie każdy znajdzie apartament na miarę swoich możliwości. W ofercie są apartamenty mniejsze i większe, bliżej lub dalej od centrum Zakopanego, tańsze i droższe, lecz wszystkie dość bogato wyposażone i pięknie położone. Apartament daje nam również niezależność, która zawsze jest w cenie.

Dojazd wiosną też jest znacznie łatwiejszy niż np. na ferie. Dość nowa trasa prowadząca to Zakopanego tzw. zakopianka pozwala nam w miarę szybko i bezproblemowo dotrzeć na miejsce.

Najważniejsza kwestia to również cena, która wiosną bywa najkorzystniejsza. Pogoda bywa już bardzo ładna, a ceny są znacznie niższe niż w ferie czy w szczycie sezonu letniego. Dlatego też obiekty oferują wówczas sporo zniżek, promocji i pakietów wyjazdowych. Wystarczy tylko skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj