Raz na kilka lat, fanom konsoli do gier ciśnienie skacze do maksymalnego poziomu. Im bliżej premiery nowego urządzenia, tym silniejsze są emocje. Niektórzy nie mogą nawet spać po nocach, nie mogąc doczekać się niesamowitych wrażeń związanych z grą na konsoli najnowszej generacji. Od kilku miesięcy zapowiadane jest wejście na rynek PlayStation 5 oraz Xbox series X.

  1. PS5 – najnowsza konsola od Sony
  2. Xbox series X – czym zaskoczy Microsoft?
  3. PlayStation 5 vs Xbox series X – na co się zdecydować?

Jeżeli jesteś fanem gier na konsolach, to z pewnością już odliczasz dni do premiery najnowszych rozwiązań technologicznych. Masz wątpliwości co do tego, który z oferowanych produktów będzie lepszy? Nie wiesz, na który z nich zacząć odkładać kieszonkowe? Wybór wcale nie jest taki prosty! Zapnij pasy i daj się ponieść w niesamowity świat technologii, który powoli zaczyna przypominać wyścig zbrojeń!

PS5 – najnowsza konsola od Sony

Data premiery PlayStation 5 wciąż pozostaje tajemnicą. Choć fani gier zaczynają obgryzać paznokcie ze zniecierpliwienia, to prawdopodobnie muszą uzbroić się w cierpliwość. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną wejście na rynek najnowszej propozycji od Sony może znacznie się opóźnić.

W pierwszej kolejności konsola trafi na rynek amerykański, a polscy gracze będą mieli możliwość jej zakupu kilka tygodni później. Nie jest jeszcze znana cena urządzenia, choć szacunki pokazują, iż raczej nie ma szans na to, aby była niższa niż dwa tysiące złotych. Dużo zależy między innymi od kursu dolara oraz od tego, jak ze względu na epidemię będą się kształtowały ceny na rynku produktów elektronicznych.

Miłośnicy PS-ów mogą w najnowszej wersji konsoli liczyć między innymi na podzespoły najlepszej jakości, grafikę wysokiej rozdzielczości, a także wyjątkowo szybki dysk SSD. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml. Jedno jest pewne – premiera urządzenia z pewnością będzie wyjątkowym wydarzeniem!

Xbox series X – czym zaskoczy Microsoft?

Użytkownicy konsol produkowanych przez Microsoft również zapewne są w strachu, czy zapowiadana na koniec bieżącego roku premiera Xbox series X nie zostanie przesunięta w czasie z uwagi na panującą epidemię. Sytuacja jest rozwojowa, warto śledzić pojawiające się doniesienia prasowe w tym temacie.

Co do specyfikacji technicznej, to podobnie jak w przypadku produktów Sony, również Microsoft stawia na technologię na najwyższym poziomie. Mocna grafika zapewni niesamowite doznania, a konsola ma posiadać kompatybilność wsteczną. Każdy, kto chce poznać szczegóły techniczne, może zajrzeć na stronę https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml, na której znajdzie komplet informacji.

PlayStation 5 vs Xbox series X – na co się zdecydować?

Wybór konkretnej konsoli jest sprawą indywidualną każdego gracza i najczęściej w grę w tym przypadku wchodzą osobiste upodobania. Jeżeli ktoś do tej pory korzystał z produktów Microsoftu, to mało prawdopodobne wydaje się, iż nagle przerzuci się na konkurencyjną konsolę oferowaną przez Sony. I na odwrót, fan Xbox-a nie zdecyduje się raczej na PlayStation, choćby sprzedawca oferował atrakcyjne upusty cenowe.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku graczy, którzy stoją przed decyzją o kupnie swojej pierwszej konsoli do gier. W takiej sytuacji o konkretnym wyborze ma szansę zdecydować specyfikacja techniczna danego urządzania, to czy ulubione gry dostępne są na wybraną konsolę, a często o sprawie może przesądzić design. Jeżeli chodzi o cenę, to niezależnie od tego, czy wybrany zostanie produkt Sony, czy Microsoftu, trzeba liczyć się z wydatkiem na podobnym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj