Czasem lokal biurowy ma bardzo mało światła naturalnego, jest ciemny i zimny. Co wtedy zrobić?

Jeśli trafimy na taką przestrzeń można łatwo ją ocieplić farbą w kolorze ciepłym. Sprawdzą się kolory kremowe i beże. Ciepłe są też kolory w odcieniach pomarańczy i czerwieni, ale takie kolory nie sprzyjają spokojowi w pracy zatem lepiej dobrze je przemyśleć. Można je zastosować w miejscu, w którym nie pracują ludzie przez 8h na komputerze np. w wejściu. Z kolei wszelkie kolory zimne np. niebieskie oziębią i przyciemnią jeszcze bardziej naszą przestrzeń.

Innym rozwiązaniem jest dodanie dużej ilości zieleni: kwiatów, krzewów itp. Kolor zielony ogólnie uspokaja i sprzyja pracy. Jest także bardzo zdrowy dla naszego wzroku. Im więcej kwiatków tym lepiej. Sprawdzą się np. skrzydłokwiaty, storczyki ale też np. małe tuje czy drzewka. Można je umieścić nie tylko na parapetach, ale również jako swoiste oddzielenie między biurkami lub po prostu wolnostojące na podłodze w rogu.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie ciepłej i przyjaznej fototapety z widokiem. Taka fototapeta rekompensuje brak ładnego widoku z okna lub w ogóle brak okna. Obecnie fototapetą można wypełnić całe ściany, a ilość widoków do wykorzystania jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie np. tu: www.dekohaus.pl. Bardzo przyjemny jest np. widok ośnieżonych gór, parku lub lasu. To ukojenie dla naszych zmysłów i nerwów.

Dobrym rozwiązaniem jest także tzw. roślinność stabilizowana. Jest to kompozycja roślinna np. na ścianie. Wygląda bardzo okazale, ociepla wnętrze, a dodatkowo koi nerwy i jest zbawienna dla wzroku. Podczas pracy przy komputerze powinno się co około godzinę wstać i popatrzeć za okno najlepiej na zieleń. Tak zalecają lekarze okuliści. Komputer niestety bardzo męczy nasze oczy, więc roślinność stabilizowana w przypadku braku okna jest zbawienna.

W kwestii ocieplenia wnętrza dobrze sprawdzą się także wykładziny w ciepłych kolorach, drewniane meble oraz dodatki np. obrazy. Warto je zatem zastosować.

Dodatkowo pozytywna atmosfera w pracy na pewno przyczyni się do jej ocieplenia. Róbmy więc wszystko by luźna i przyjazna atmosfera ociepliła nam całe biuro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj