Smartfony od Apple, podobnie zresztą jak urządzenie innych producentów, warto chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, uwzględniając nie tylko ekran, ale również obudowę. Poznaj bardzo konkretne powody, dla których warto kupić etui do swojego iPhone’a, a także dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby zachować funkcjonalność telefonu i chronić go skutecznie.

Pięć poważnych powodów, dla których warto kupić case na iPhone

Nie jest tajemnicą, że dzisiejsze smartfony nie są konstrukcjami tak wytrzymałymi jak telefony komórkowe, które pamiętamy jeszcze sprzed ery tych zaawansowanych urządzeń. Dlatego niezależnie od marki Twojego smartfona zainwestowanie dodatkowych kilkudziesięciu złotych w case z pewnością Ci się opłaci, a przekonasz się o tym, kiedy po raz pierwszy wypuścisz telefon z ręki. iPhone’y warto jednak chronić z pięciu szczególnych powodów. Jakich?

Szklana obudowa

Telefony od Apple charakteryzują się tym, że nie tylko przedni ekran stanowi szklaną część jego konstrukcji, ale również tylny panel wykonany jest właśnie z tego materiału. Zarówno najnowsze, jak i starsze modele charakteryzują się tego typu obudową. Warto zatem poważnie rozważyć zakup etui do iPhone 7 lub nowszego modelu smartfona Apple.

Cena urządzeń Apple

Powszechnie wiadomo, że iPhone’y nie należą do najtańszych urządzeń. Ich użytkownicy są jednak zdania, że cena jest adekwatna do jakości i funkcjonalności, dlatego wielu z nich cena iPhone’ów nie odstrasza przed zakupem. Inwestując jednak kilka tysięcy złotych w zaawansowaną technologię Apple, warto pomyśleć o tym, by telefon nie stracił na wartości przy niepozornym upadku.

Koszty wymiany i naprawy uszkodzonych elementów

Każdy, kto choć raz rozważał oddanie jakiegokolwiek smartfona do serwisu, zdaje sobie sprawę z tego, jak duże są to koszty. W przypadku iPhone’ów nie jest inaczej, stąd też dodatkowych kilkadziesiąt złotych dołożone przy zakupie urządzenia na pewno uchroni Cię przed znacznie większym, a nieraz wręcz nieopłacalnym wydatkiem na naprawę.

Wady szklanej obudowy

Choć szklana obudowa prezentuje się bardzo atrakcyjnie, to jednak niekiedy potrafi być niepraktyczna. Może wyślizgiwać się z dłoni lub z kieszeni w czasie siedzenia. Gumowe lub silikonowe etui zwiększy siłę tarcia i zapobiegnie wielu upadkom urządzenia.

Rozbudowana optyka tylnego aparatu

W nowych iPhone’ach tylna wyspa z aparatami wystaje ponad obudowę, przez co urządzenie nie leży stabilnie na blacie biurka czy stołu. Poziom ten można wyrównać jedynie dzięki założeniu na tylny panel etui. Będzie to stanowiło również dodatkową ochronę przed zarysowaniami obiektywów.

Jak dobrać etui na iPhone?

Najważniejszym parametrem jest dobór etui przeznaczonego do konkretnego modelu telefonu. Poszczególne modele iPhone’ów różnią przekątną ekranu, umiejscowieniem tylnej wyspy z aparatami czy rozmieszczeniem slotów lub elementów na przednim panelu. Dlatego nie sugeruj się “pokrewieństwem” poszczególnych modeli i wybierz obudowę przeznaczoną dokładnie na Twój telefon – dla przykładu case na iPhone 6/6S nie będzie skutecznie chronić innego modelu smartfona od Apple.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj