Codziennie powstaje wiele firm. Założenie działalności to obecnie dość prosta sprawa. Ale jak działać by nie musieć za chwilę jej zamykać?

Przede wszystkim na każdą działalność gospodarczą musimy mieć pomysł. Czy ma to być działalność usługowa, handlowa czy inna. Jeśli mamy plan, warto dobrać odpowiednią formę działalności. Najbardziej podstawowa to jednoosobowa działalność gospodarcza, ale w niektórych sytuacjach lepiej może sprawdzić się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub cywilna.

Warto tu wesprzeć się odpowiednim doradcą. Być może ta sama osoba zajmie się wówczas tematem rozliczania: podatku, opłat ZUS, VATu itd. Nie miejmy złudzeń, ze sami doskonale sobie poradzimy z rozliczeniem. Nie da się ukryć, że polskie prawo podatkowe jest jednym z bardziej skomplikowanych a ostatnio wprowadzone zmiany jeszcze bardziej je skomplikowały.

Kolejną kwestią jest nawiązanie współpracy z dostawcami, producentami lub firmami transportowymi, które w zależności od rodzaju naszych działań, będą nam potrzebni. Jeśli nawiążemy współpracę np. z producentem artykułów spożywczych warto wspomnieć, że tu odpowiedni transport i spedycja jest podstawą. Firmą posiadającą bogate doświadczenie w tym zakresie jest np. www.cargotransport.com.pl.

W przypadku działalności potrzebna nam może być również strona internetowa oraz działania reklamowe. Jak wiadomo wiele działań przeniosło się obecnie do internetu zatem strona www może być podstawą. Tu także warto wesprzeć się firmą zewnętrzną, bo słabo działająca strona raczej będzie działała na naszą niekorzyść.

W zależności od prowadzonej działalności może nam być potrzebna siedziba i tu warto mierzyć siły na zamiary. Lepiej posiadać mniejszy lokal i potem go powiększyć, jeśli zajdzie taka potrzeba niż już na wstępie narazić się na ogromne koszty.

Jeśli są nam niezbędni pracownicy, warto na wstępie ustalić zakres ich pracy jak również formy współpracy. Tu także do wyboru mamy umowę o pracę, zlecenia i o dzieło. W zależności od typu wykonywanej pracy dobiera się najlepsze rozwiązanie.

Prowadzenie działalności nie jest proste i z reguły ryzykowne. Jednak, jak mówią, kto nie ryzykuje ten nie ma profitów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj