Aktywność to zdrowie. Lekarze i fizjoterapeuci zalecają ogólny ruch i aktywność. Siedzący tryb życia niestety nie sprzyja naszemu zdrowiu. Zasiedziały organizm nie tylko traci kondycję i tyje, ale również bardziej narażony jest na infekcje i szybciej się męczy.

Niestety w toku aktywności często zdarzają się kontuzje: zwichnięcia, skręcenia i nadciągnięcia, które są najpopularniejsze. W takiej sytuacji staw boli i może uniemożliwić nam nawet pracę w zależności od rodzaju wykonywanego zawodu.

Można jednak przyspieszyć rehabilitację. Ułatwia to prywatna opieka zdrowotna, która jest łatwiej dostępna niż państwowa. Nie oszukujmy się. W ramach NFZ musimy długo czekać na rezonans, tomografię, wizytę u lekarza specjalisty: ortopedy czy fizjoterapeuty. Często termin wizyty jest tak odległy że uraz przechodzi samoistnie. Prywatnie jesteśmy w stanie bardzo szybko zareagować. Warto więc pomyśleć o takim pakiecie zdrowotnym, jeśli uprawiamy sport, zwłaszcza kontuzyjny. Można też zapytać o możliwość posiadania takiego pakietu z zakładu pracy.

Fizjoterapia, laser, krioterapia i inne zabiegi na pewno przyczyniają się do szybszego gojenia i regeneracji. Warto zatem zapisać się na stosowne, najlepiej dobrane przez lekarza, zabiegi, tak by możliwie jak najszybciej wrócić do formy.

Inną możliwością alternatywną jest tlenoterapia hiperbaryczna, której działanie wpływa na regenerację urażonych stawów i ścięgien. Badania udowodniły korzystny wpływ terapii tlenowej na tkankę kostną, chrzęstną, struktury okołostawowe oraz mięśnie szkieletowe. Tlen hiperbaryczny zmniejsza ból oraz stan zapalny i wspomaga proces regeneracyjny tkanek. Takie zabiegi można wykonać w specjalnych salonach np.: Tlenowy Zakątek. Zaleca się wykonanie całej serii zabiegów, których częstotliwość i rodzaj jest odpowiednio dobrany w zależności od urazu i zaleceń lekarza.

Wszystkie te działania mogą przyspieszyć regenerację i spowodować że szybciej dojdziemy do siebie po urazie i będziemy mogli wrócić do aktywności zawodowej i sportowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj