Telefonia VoIP staje się coraz popularniejszą usługą, z której korzystamy zarówno prywatnie, jak i w pracy. Specjaliści przekonują, że ten trend będzie się utrzymywał – w końcu ten rodzaj połączeń ma wiele zalet. Wiele osób wciąż jednak zastanawia się, czy warto zdecydować się na wymianę urządzeń na telefony VoIP. Spróbujmy więc sprawdzić, jak jest w rzeczywistości.

Czym jest telefonia VoIP?

Telefonia VoIP (skrót od angielskich słów Voice over Internet Protocol) to nowoczesna usługa, która umożliwia nam wykonywanie połączeń głosowych za pośrednictwem sieci internetowej. Nie potrzebujemy więc w tym przypadku tradycyjnej infrastruktury telefonicznej, a przy tym uniezależniamy się także od kosztów standardowego abonamentu – płacimy jedynie za wykonane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe.

Ile możemy zaoszczędzić?

Wszystko zależy od tego, jak często prowadzimy rozmowy oraz jak zamierzamy użytkować telefonię VoIP. Przykładowo, osoby, które zamierzają korzystać z telefonii internetowej prywatnie, mogą robić to całkiem za darmo. Wiele platform umożliwia wykonywanie darmowych połączeń po obejrzeniu spotu reklamowego.

Jeśli zaś chcemy wykorzystywać telefony VoIP w swojej firmie, możemy liczyć na to, że koszty, jakie będziemy ponosić, spadną nawet o 70 procent w porównaniu z tymi, jakie generują abonamenty stacjonarne i komórkowe.

Ile musimy zainwestować, by zacząć korzystać z telefonii VoIP?

Wszystko zależy oczywiście od tego, jakich rozwiązań potrzebujemy oraz czy zamierzamy korzystać z telefonów VoIP, czy też chcemy dzwonić za pośrednictwem oprogramowania komputerowego lub aplikacji mobilnej. W drugim przypadku musimy jedynie wykupić konto lub konta na jednej z platform zapewniającej takie usługi oraz wyposażyć swój komputer w słuchawki z mikrofonem, bądź sam mikrofon. Najczęściej na taki typ rozwiązania decydują się firmy, które prowadzą telefoniczne biuro obsługi klienta lub call center.

Jeśli chcemy korzystać z tradycyjnie wyglądających telefonów VoIP, wówczas musimy zakupić jeszcze specjalne aparaty. Koszt multimedialnego telefonu to kilkaset złotych, jednak podstawowe modele możemy kupić nawet za 150-200 zł.

Dlaczego jeszcze warto postawić na tą usługę?

Nowoczesne telefony VoIP dają nam sporo możliwości, dzięki którym możesz cieszyć się doskonałą jakością dźwięku w czasie rozmowy. Część modeli oferuje funkcje wzmacniania głosu oraz wyciszania szumów i głosów z otoczenia. Jeśli posiadamy szybkie i stabilne łącze internetowe – możemy mieć pewność, że jakość połączenia będzie doskonała. Co więcej, rozmowy przekazywane są przez protokół internetowy, dzięki czemu są bezpieczne.

Warto wspomnieć również o tym, że dzięki nowoczesnym telefonom VoIP możemy swobodnie przełączać się pomiędzy wieloma kontami rozmówców i przekierowywać rozmowy, dzięki czemu jest to rozwiązanie niezwykle przydatne w większości firm.

Podsumowując, telefony VoIP cieszą się zainteresowaniem zarówno osób prywatnych, jak i firm. Nie ma w tym nic dziwnego. To urządzenia, które zapewniają dobrą jakość połączeń, są proste w codziennym użytku, a przy tym pozwalają nam na spore oszczędności. Być może ty również powinieneś w nie zainwestować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj