Piwo jest niewątpliwie najpopularniejszym i najstarszym alkoholem, który od tysięcy lat gości na biesiadnych stołach. Raczymy się nim na spotkaniach towarzyskich czy na przyjęciach rodzinnych. Istnieje wiele rodzajów tego trunku, dlatego też bez problemu każdy znajdzie idealną butelkę dla siebie. Czym charakteryzują się piwa smakowe, zero bądź kraftowe?

Wyjątkowy smak piw rzemieślniczych

Popularność piwa kraftowego z każdym rokiem rośnie. Pojawienie się tego rodzaju trunku nazywane jest piwną rewolucją. Określenie to jest jak najbardziej adekwatne do szumu, jaki piwo kraftowe wywołało. Nazywane również piwem rzemieślniczym, kraftowy napój warzony jest zazwyczaj przez niewielkie, lokalne browary. Cechą wyróżniającą trunek jest oparcie składu wyłącznie na naturalnych składnikach. Dodatkowo receptura piw kraftowych jest unikalna, dzięki czemu smak i aromat piwa nie sposób pomylić ze znanymi nam piwami z półek sklepowych.

Piwa kraftowe sklep oferuje nam różne rodzaje trunku. Znaleźć w nim zatem możemy odmiany z ciekawymi dodatkami, które znacząco wpływają na finalny smak piwa. Atutem piw rzemieślniczych jest również ich ciekawa butelka. Zazwyczaj jest to ciemne szkło, na którym znajduje się barwna etykieta. Nazwa piwa również zwraca uwagę, ponieważ jest to błyskotliwe i zabawne połączenie słów. Piwa kraftowe spotkać możemy wśród innych rodzajów alkoholu na półkach sklepowych. Bardzo chętnie serwowane są w barach, pubach bądź restauracjach, a klienci cenią sobie jego niezwykły smak.

Piwo smakowe i bezalkoholowe

Piwa smakowe najczęściej pijemy podczas upalnych miesięcy letnich. Trunek jest połączeniem owoców oraz piwa, a odpowiednio schłodzony doskonale gasi pragnienie i orzeźwia. Wbrew pozorom nie jest to alkohol przeznaczony wyłącznie dla kobiet, ponieważ wielu mężczyzn również ceni sobie jego wyjątkowy smak. Piwo smakowe zawierać może standardową ilość alkoholu bądź nieco mniejszą jego wartość. W zasadzie stosunek owocowej lemoniady do procentów zależy od browaru, który zajmuje się produkcją. Na półkach sklepowych znaleźć możemy niezliczoną ilość smaków i rodzajów.

Piwa zero całkowicie pozbawione są alkoholu, dlatego też nazywane są piwami bezalkoholowymi. Jest to idealna alternatywa dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, kierowców lub osób przyjmujących leki. Planując spotkanie towarzyskie, warto jest zaopatrzyć się w kilka butelek piwa zero, tak aby każdy z gości mógł spokojnie raczyć się trunkiem wraz z innymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj