VMware Fusion- oprogramowanie do twojej firmy

VMware jest częścią amerykańskiej korporacji EMC Corporation. Jest to firma zajmująca się produkcją zaawansowanego oprogramowania do wirtualizacji. W jej ofercie można znaleźć innowacyjne rozwiązania w zakresie tworzenie wirtualnej infrastruktury przedsiębiorstw, które są kompatybilne z wieloma systemami operacyjnymi oraz aplikacjami. W dzisiejszym artykule przybliżę Państwu sylwetkę VMware Fusion, które jest oprogramowaniem stworzonym do współpracy sprzętu marki Apple Inc. z różnymi systemami operacyjnymi oraz aplikacjami. Gorąco zapraszamy do lektury!

System Operacyjny

Niewątpliwą zaletą oprogramowania tworzonego przez firmę VMware jest jego uniwersalność. Są to rozwiązania współdziałające z wieloma systemami operacyjnymi oraz aplikacjami. Między innymi są kompatybilne z systemami takimi jak Windows, Linux oraz Mac.

System operacyjny definiowany jest jako oprogramowanie, które pozwala na zarządzanie całym zestawem komputerowym. Jest to rodzaj środowiska, które umożliwia wykonywanie wielu procesów, uruchamianie i kontrolowanie różnych zadań.

Do najważniejszych funkcji systemu operacyjnego należy:

– rozdzielenie na konkretne procesy możliwości procesora;

– dzielenie czasu na wykonywanie procesów z udziałem procesora;

– rozdzielenie na konkretne procesy pamięci operacyjnej;

– dzielenie czasu na wykonywanie procesów z udziałem pamięci operacyjnej;

– jest źródłem narzędzi, które służą jako sposoby komunikacji pomiędzy wykonywanymi zadaniami;

– jest także narzędziem do wydawania poleceń, które są niezbędne do prawidłowej pracy wszystkich urządzeń wchodzących w skład komputera. Dostęp ten musi być możliwy bez konieczności wykorzystania interfejsu.

System operacyjny pozwala również na sprawne zarządzanie plikami oraz tworzenie połączeń na przykład sieciowych.

Innowacyjne rozwiązanie VMware Fusion

VMware Fusion jest oprogramowaniem, które zostało stworzone jako rozwiązanie dla komputerów Macintosh. Jego obecność pozwala na uruchomienie innych systemów operacyjnych takich jak na przykład Microsoft Windows, Linux, NetWare lub Solaris jako wirtualne maszyny na komputerach firmy Apple Inc., w których wbudowany jest procesor marki Intel. Jest to możliwe dzięki wirtualizacji sprzętowej.

Zalety stosowania VMware Fusion

VMware Fusion pozwala uruchomić w zasadzie każdy system operacyjny oraz aplikację na komputerach Mac, bez konieczności ich formatowania oraz przeinstalowywania. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Dzięki jego obecności można znacząco zaoszczędzić czas oraz zmniejszyć koszty związane z zakupem sprzętu. Co ważniejsze jednak proces ten pozwala na równoczesne działanie dwóch systemów operacyjnych.

VMware Fusion ma fabrycznie wbudowane połączenie z vSphere, ESXi i Workstation, co sprawia, że możliwe jest wykonywanie wielu czynności na przykład uruchamianie czy zarządzanie równolegle na maszynach wirtualnych (VM) oraz fizycznych hostach. Ponadto jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w jednej chwili można przenieść pliki lub dane z centrum vSphere na pulpit komputera użytkownika.

VMware Fusion jest oprogramowaniem, które pozwala na testowanie praktycznie każdego systemu operacyjnego oraz aplikacji w ramach Mac`a. Jest bardzo zaawansowanym i innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwala także na bezproblemową synchronizację z najnowszymi narzędziami wykorzystywanymi przez profesjonalnych programistów. Do takich narzędzi zalicza się: Docker, Vagrant, Ansible, Chef . Jest to możliwe głównie dzięki wykorzystaniu RESTful API, które pozwala na taką integrację.

Praca z VMware Fusion odbywa się w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że w każdej chwili użytkownik może przywrócić wyjściowe ustawienia poprzez przeprowadzenie odpowiedniej konfiguracji.

Wymagania sprzętowe na komputerach Macintosh dla VMware Fusion

VMware Fusion jest obsługiwany w zasadzie przez każdy typ Macintosha, którego data produkcji nastąpiła po 2011 roku. Wyjątkiem są komputery 2012 Mac Pro “Quad Core” wykorzystujące Intel Xeon W3565 Processor.

Jego obsługa jest także możliwa dla komputerów trochę starszych takich jak 2010 Mac Pro “Six Core”, “Eight Core” i “Twelve Core”, które posiadają oprogramowanie typu macOS 10.13 (min. High Sierra).

Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad wyborem odpowiedniego rozwiązania w zakresie wirtualnej maszyny, która pozwoli na uruchamianie wielu różnych aplikacji oraz systemów operacyjnych na jednym komputerze to warto rozważyć zakup VMware Fusion dla Państwa firmy lub do użytku własnego. W kwestii najbardziej odpowiedniego wyboru z miłą chęcią pomogą Państwu eksperci firmy Thomas IT. Ich ogromna wiedza oraz duże doświadczenie pomoże dobrać Państwu idealne rozwiązanie. Koniecznie skontaktujcie się z doradcami firmy Thomas IT.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj