W naszym społeczeństwie funkcjonuje pogląd, że nie da się rozpocząć dnia pracy bez „małej czarnej”. Jednak zrobić dobrą kawę nie jest wcale tak prosto. Jeżeli cenisz sobie swój czas, to zdecydujesz się na ekspres ciśnieniowy – bo ten zrobi ulubiony napój za Ciebie. Z kolei my chętnie podpowiemy Ci, który wybrać, żeby uzyskać maksimum korzyści przy minimum pracy.

Ekspres do kawy Siemens pomoże Ci się obudzić

Jeśli w kawie cenisz przede wszystkim dobry smak, kofeinę i prostotę przygotowania,  zapomnij o wszystkich „manualnych” ekspresach i dzbankach służących do jej przyrządzania. Potrzebny Ci solidny ekspres ciśnieniowy. Ten przygotuje kubek ulubionego napoju na bazie espresso szybko i zawsze zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Dzięki temu, gdy już odkryjesz swój ulubiony aromat i smak kawy, to będziesz mógł błyskawicznie przyrządzić ją kiedykolwiek tylko będziesz miał ochotę. To idealne rozwiązanie na tych, którzy kawę piją przed pracą czy jako dodatek do deseru.

Czym kierować się przy wyborze ekspresu? Przede wszystkim sprawdź, jaki ma wbudowany młynek stalowy czy ceramiczny? Dla przykładu: ekspresy do kawy z linii Siemens EQ.6 często korzystają z młynków ceramicznych. Te pozwalają na mielenie kawy w niższej temperaturze, dzięki czemu smak i aromat mielonych ziaren zostają lepiej zachowane.

Jednocześnie żarna ceramiczne są stosunkowo delikatne i łatwo ulegną uszkodzeniu, gdy przypadkiem między nie dostanie się kamień lub przedmiot o porównywalnej twardości. Młynki stalowe z kolei są prawie niezniszczalne, ale gorzej zachowują smak mielonej kawy. Więcej informacji o młynkach w ekspresach do kawy znajdziesz na https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/ekspresydokawy.html?producent=siemens

Zaprogramuj ekspres Siemens tak, by robił idealną kawę po wciśnięciu jednego przycisku

Poza młynkiem ważnym elementem ekspresu jest także blok zaparzający. Sprawdź, czy w oglądanym modelu da się go wyjąć i umyć. Ta opcja pomoże Ci lepiej zadbać o higienę urządzenia, a smak kawy będzie cały czas tak dobry, jak za pierwszym razem. Siemens często korzysta też z technologii Thermoblock. Dzięki niej woda zostaje podgrzana „bezprzewodowo” (grzałka nie ma styczności z wodą), co przekłada się na dłuższe zachowanie powtarzalnego smaku parzonej kawy.

Kolejnym elementem, który warto sprawdzić, są wszelkie systemy dbające o czystość urządzenia. Ze względu na dużą wilgoć i temperaturę w takim urządzeniu nietrudno o kolonie pleśni. Oczywiście regularne czyszczenie pozwala zapobiegać ich powstawaniu. W walce z zabrudzeniami i grzybami pomocne są automatyczne tryby czyszczenia urządzenia. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model przepłukuje dyszę wrzącą wodą po przygotowaniu każdej kawy. Jeżeli lubisz kawę latte czy cappuccino, to szukaj urządzenia wyposażonego w funkcję wyposażono dyszę spieniania mleka.

Ostatnią rzeczą, która powinna Cię interesować, jest lista przepisów. Większość ekspresów trafia na sklepową półkę z listą od 12 do 15 programów przygotowania kawy. W części modeli producenci umieścili opcję programowania własnych przepisów. Zapytaj sprzedawcy o ekspresy Siemens wyposażone w taką funkcję, jeżeli szukasz produktu, który pozwoli Ci samemu „zaprogramować” ulubiony napój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj