Choć wszędzie na świecie rynek wynajmu wszelkich ruchomości rozwija się w tempie błyskawicznym, w Polsce ciągle pokutuje przekonanie, że lepiej jest coś kupić, niż wynająć. To błędne myślenie dotyczy również sprzętu komputerowego, na którego zakup wydajemy ogromne sumy, a z którego korzystamy wyłącznie przez pewien czas. Czy na pewno nie można inaczej?

W jakich sytuacjach warto wynajmować komputery stacjonarne lub laptopy?

Dość dobrze znane u nas powiedzenie mówi, że aby napić się piwa, nie trzeba od razu kupować całego browaru. A mimo to mnóstwo firm czy instytucji każdego roku wydaje setki tysięcy złotych na zakup sprzętu komputerowego, z którego tak naprawdę korzystać będą zaledwie przez chwilę. W najbardziej jaskrawych przypadkach wyłącznie przez jeden dzień! Tymczasem wymieć można cały szereg sytuacji, w których to nie zakup, ale właśnie wynajem komputerów lub laptopów jest tym właściwym rozwiązaniem. Co to za sytuacje?

  • Organizacja szkoleń, kursów, warsztatów – jeśli nie prowadzisz tego typu działalności przez okrągły rok, wynajem sprzętu IT powinien być Twoim pierwszym wyborem.
  • Przeprowadzanie egzaminów – nawet jeśli przeprowadzane są cyklicznie, w większości dzieje się to z udziałem sprzętu wynajętego.
  • Obliczone na jakiś czas doposażenie w sprzęt komputerowy lub zastępstwo za sprzęt uszkodzony – tu wynajem jest w oczywisty sposób rozwiązaniem najlepiej się sprawdzającym.

Ale to nie wszystko. Coraz więcej firm i instytucji przekonuje się, że wynajem sprzętu IT jest lepszym rozwiązaniem od kupna i to na każdym polu. Głównie ze względów czysto finansowych.

Dlaczego wynajem sprzętu komputerowego jest bardziej opłacalny niż jego zakup?

Powody do tego są dwa – jeden oczywisty, drugi znacznie mniej, choć również ważny i w ostatecznym rozliczeniu potrafiący mocno zaważyć na decyzji. Co to za powody?

  1. Decydując się na wynajem komputerów stacjonarnych lub laptopów nie musisz wydawać (jednorazowo czy w ratach) naprawdę sporej sumy pieniędzy, które zawsze przecież można inaczej zainwestować.
  2. Wynajem sprzętu IT to również brak problemów z jego eksploatacją, w tym z ich ewentualnymi naprawami (a te przytrafiają się zawsze częściej, niż byśmy chcieli) oraz – co bardzo ważne – z ich przechowywaniem.

Oczywiście, na tym nie kończy się lista zalet rozwiązania, jakim jest wynajem sprzętu komputerowego. Jednak to właśnie one zwykle najlepiej trafiają do przekonania wszystkim zainteresowanym. Być może trafią również do Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj