Wiosna za pasem. Na wiosnę często robimy porządki, remonty, dokonujemy zmian w domu i ogrodzie. Jak się do nich przygotować?

Na wiosnę często planujemy wiele prac, by potem w wakacje cieszyć się już odremontowaną kuchnią, zielenią ogrodu czy piękną elewacją. Jak się przygotować do prac?

Przede wszystkim jeszcze zimą warto zaplanować co mamy do zrobienia. Dzięki temu łatwiej będzie nam zrobić listę zakupów i poczynić przygotowania do prac.

Jest to o tyle istotne, że wiosną często mamy kolejki w sklepach ogrodniczych i budowlanych. Czasem też brakuje potrzebnych materiałów. Warto zatem zaopatrzyć się w potrzebne narzędzia i materiały wcześniej byśmy później nie obudzili się z przysłowiową „ręką w nocniku”.

Materiały potrzebne do remontu czy prac budowlanych możemy znaleźć nie tylko w sklepach budowlanych, ale też w hurtowniach np. w hurtowni Budmar.

Sadzonki i elementy wyposażenia ogrodowego możemy nabyć w sklepach ogrodniczych, gdzie będzie znacznie większy wybór np. roślin niż w sklepie ogólnobudowlanym.

Zadbajmy też o narzędzia i ich odpowiednie przygotowanie. Czasem mamy młotek, ale brak nam gwoździ. Sprawdźmy więc zawczasu co mamy na stanie.

Jak już zrobimy plan, a następnie wykonamy zakupy potrzebnych rzeczy, pozostaje nam oczekiwanie na odpowiednią pogodę i rozpoczęcie prac. W zależności od rodzaju działań szykujemy się na prace w marcu, kwietniu lub nawet maju. Dłuższy dzień i wyższa temperatura zdecydowanie pozytywnie wpływa na prace zewnętrzne. W kwestii sadzenia roślin czy dosiewania trawy należy zapoznać się z ulotkami załączonymi do roślin, gdyż każda z nich ma inny termin sadzenia.

Musimy także skupić się na kolejności prac. Jeśli planujemy poprawki na elewacji i sadzenie kwiatów w rabatce pod nią, to zaczynamy od poprawek na elewacji, a dopiero potem sadzimy kwiatki. W przeciwnym razie poprawiając elewację zadepczemy uprzednio zasadzone rośliny. Warto wspomnieć, że jeśli sadzonki wymagają posadzenia w marcu, a pogoda uniemożliwia nam prace na ścianie budynku, wówczas możemy znaleźć inne miejsce na rośliny, lub posadzić je ciut później. W pracach tego typu musimy być idealnie zgrani w czasie, tak by nie niszczyć tego co już zostało wykonane.

Po wykonaniu prac wystarczy już tylko uprzątnąć ewentualne rusztowania i warsztaty pracy i cieszyć się wynikami naszych działań oraz pogodą, która z dnia na dzień będzie coraz ładniejsza oraz cieplejsza, a dzień dłuższy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj