Instagram jest przydatnym narzędziem do dzielenia się ważnymi momentami z życia z bliskimi i może służyć jako nasz wirtualny album zdjęć. Są jednak przypadki, kiedy musimy zamknąć nasze konto lub po prostu potrzebujemy przerwy od mediów społecznościowych. Jak się za to zabrać?

Tymczasowe wyłączenie konta

Wyłączenie oznacza, że nasz profil nie będzie dostępny dla użytkowników dopóki nie zdecydujemy się go przywrócić. Aby to zrobić, należy zalogować się na swoje konto na komputerze, nacisnąć na ikonkę naszego profilu i kliknąć w przycisk „Edytuj profil”. Na dole strony pojawi się opcja „Tymczasowe wyłączenie konta”. Następnie trzeba wpisać hasło oraz powód zrezygnowania z usług. Przywrócenie jest równie łatwe – wystarczy zalogować się ponownie.

Trwałe usunięcie

Stałe wykasowanie konta jest nieco bardziej skomplikowane – nie znajdziemy nigdzie na Instagramie takiej opcji. By na zawsze usunąć konto należy wejść na tę stronę. Sama procedura jest dokładnie taka sama jak przy pierwszej operacji – należy napisać powód usunięcia oraz hasło, po czym nasz profil zostanie permanentnie wykasowany. Przed zdecydowaniem się na taki krok warto pamiętać o tym, że nigdy nie odzyskamy zamieszczonych tam zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj